Науково-публіцистичну книжку Мануеля Кастельса «Інтернет-галактика» присвячено одній із найактуальніших і найхиткіших тем-«викликів» сучасности: ролі й сутності інтернету, його нинішньому та майбутньому впливові на суспільство.

Кастельс пише нарис історії появи та розвитку інтернету, і то значно доладніший та докладніший за більшість інших доступних українському читачеві розвідок. Розписує своє розуміння «культури інтернету», принципів мережевого бізнесу. Найважливішими частинами тексту можна назвати аналіз впливу інтернету на політику, на розвиток автономних громад, вивчення інтерактивности, мультимедійности, а також дослідження кількісного виміру інтернету (споживачі, контент, розташування).

Головною концептуальною настановою «інтернет-галактики» у підсумку можна назвати узагальнену тезу про те, що інтернет є своєрідною технологічною відповіддю на вже назрілі суспільні зміни, а саме – на постання «мережевого суспільства», більш індивідуалізованого, з автономними громадами, зі зміщенням функцій та форм влади (та аж ніяк не з її зникненням), з новою роллю інформації; суспільства, яке, всупереч очікуванням, посилило, а не послабило урбанізацію, народило нові форми нерівности й вилучення. Прикметно, що Кастельс уникає аж надто різких контроверсійних прогнозів, прагне більш-менш наукової обґрунтованости, нарешті, завжди залишає місце для сумнівів та варіятивности, визнає і позитивні, й неґативні тенденції.

Найслабше місце українського видання «Інтернет-галактики» – видавничі недогляди: коректорські: пунктуаційні й ортографічні помилки впадають в око уже від палітурки, де, на відміну від титульної сторінки, назву написано без дефісу; верстальницькі: заголовок списку літератури, вміщеного наприкінці одного з розділів, опинився в самому низу попередньої сторінки; редакторсько-перекладацькі: калькованість синтаксису. Та коли заплющити очі на всі ці хиби, можна привітати вихід «Інтернет-галактики»: в Україні, що, згідно з найновішими даними, посіла дванадцяте у світі місце за поширенням інтернету, нині в інтелектуальному обігу маємо надто мало систематичних спроб осмислити це явище.

А змістовну частину прогнозів та оцінок Мануеля Кастельса можна буде легко перевірити на міцність уже найближчим часом: інтернет розвивається й розповсюджується дуже швидко.

Автор: Кастельс М.

Інтернет-галактика

О книге
Издательство, город Ваклер, К.
Год издания 2007
Количество страниц 304
Переплёт твердый
    • 410грн.

  • Код товара: 6217
  • Доступность: В наличии

Другие книги по темам:

информ общество

медиа

Рекомендуемые товары

Медиакультура: от модерна к постмодерну"
Автор: Кириллова Н.Б.

Медиакультура: от модерна к постмодерну"

Объектом исследования в монографии стала медиакультура как особый тип культуры информационного общества, являющейся посредником между обществом и государством, социумом и властью. Медиакультура - явление сложное, неоднозначное. Автор дает возможность убедиться в этом, рассматривая его в исторической репрезентации и как знаковую систему, как феномен эпохи Модерна и в контексте мифотворчества XX века. Трансформация медиапространства и информационные «вызовы» постмодернистской цивилизации ставят человечество перед дилеммой поисков новой идентичности. Анализируя эти проблемы, автор выявляет потенциал медиакультуры России в эпоху постмодернизационной революции, подчеркивая особую роль медиаобразования как фактора социальной модернизации. Книга представляет интерес для специалистов в сфере культурологии и социологии, журналистики, политологии и педагогики, а также для студентов гуманитарных вузов...

615грн.

Как манипулировать журналистами
Автор: Назайкин А.Н.

Как манипулировать журналистами

..

410грн.