У книзі «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» (Премія Фундації Омеляна й Тетяни Антоновичів, 2017, Премія Лайонела Гелбера, Премія Даффа Купера, 2018) Енн Епплбом висвітлює історію Голоду 1932-1933 років та події, що цьому передували.
На основі архівних документів, щоденників, усних свідчень, мемуарів, досліджень українських та зарубіжних науковців авторка доводить, що штучний голод в радянській Україні та репресії проти української інтелігенції на початку 1930-х стали складовими єдиного наміру Сталіна та його поплічників. Більшовицькі лідери добре пам'ятали, як майже втратили Україну в 1917 1920 роках. Коли з масовими виступами українських селян проти колективізації ця загроза виникла знову, комуністична влада вдалася до політики творення голоду, яка забрала життя майже чотирьох мільйонів людей.
Проте, як зазначає Епплбом, в історичній перспективі Сталін програв війну проти України, котра врешті виборола незалежність. І хоча «Червоний голод» написано не у відповідь на сучасні події, розуміння причин, механізму та наслідків Голодомору можуть багато чого прояснити в нинішніх українсько-російських відносинах і трактуваннях спільного радянського минулого.
ПРО АВТОРА
Енн Епплбом — історик, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post»

Автор: Епплбом Енн

Червоний голод. Війна Сталіна проти України

О книге
Издательство, город Наш формат, К.
Год издания 2018
Количество страниц 440
Переплёт твердый
    • 915грн.

  • Код товара: 22338
  • Доступность: В наличии

Другие книги по темам:

СССР

репрессии

Рекомендуемые товары

Заговоры и борьба за власть. От Ленина до Хрущева
Автор: Баландин

Заговоры и борьба за власть. От Ленина до Хрущева

Главное внимание в книге  уделено внутрипартийным конфликтам, борьбе за власть, заговорам в окружении Сталина...

451грн.

Взращивание масс: модерное государство и советский социализм, 1914-1939
Автор: Хоффманн

Взращивание масс: модерное государство и советский социализм, 1914-1939

Американский историк Дэвид Хоффманн не согласен с историками, которые рассматривают СССР как аномалию исторического развития. Книга представляет историю советского государства в контексте идей и практик, свойственных многим государствам периода модерна. Исследование показывает, что нельзя относить все аспекты советского вмешательства в жизнь общества на счет идеологии социализма. Социалистическая идеология основывалась на идее трансформации общества, которая была общей для государств ХХ века. Преступления советского режима не становятся менее ужасными в результате такой «нормализации», однако особенности советского государства выделяются более четко. Дэвид Хоффманн — профессор Университета штата Огайо (Ohio State University) в США...

1315грн.

Архипелаг ГУЛАГ. (КСД,красная)Полное издание в одном томе

975грн.