Французький інтелектуал присвятив свою книжку осмисленню становища світу після краху комуністичних режимів. Він тлумачить цей крах як наслідок нежиттєздатности комунізму, а не як результат цілеспрямованої та послідовної політики Заходу, який виявив себе не найкраще, коли комунізм був у силі й здійснював активну експансіоністську політику.

Ревель називає два джерела всіх нещасть сучасного світу: викривлення демократії та нестачу лібералізму, які набувають коли не геть кривавих форм тоталітаризму, то принаймні масштабного шахрайства й корупції в демократичних країнах. Демократія – єдині ліки від усіх хвороб і людству залишилось або спожити їх, або припинити існування, «третього шляху» немає.

Ревелів аналіз стану справ у третьому світі й занепаду третьосвітницької ідеології структурно нічим не відрізняється від аналізу комуністичної агонії. В третьому світі точиться та сама сутичка, і ліберальна ейфорія, спричинена певними невдачами тоталітаризму наприкінці вісімдесятих, принаймні передчасна: його позиції тут усе ще залишаються панівними. Тутешні авантюристичні й корисливі еліти вигадали неоколоніалізм, щоб мати змогу безконтрольно розкрадати міжнародну допомогу й національний статок, тримати свої народи в перманентній бідності, заробляючи на демонстрації своїх виразок.

Розмови про европоцентризм, переконаний Ревель, є прикладом цього третьосвітницького ошуканства: в сучасному світі існують певні зразки, орієнтири суспільного розвитку, а тему «унікальностей» і «специфік» часто експлуатують кровожерні й нечисті на руку диктатори, зацікавлені зберігати потрібні їм «особливості» якомога довше.
Ревель подає й перелік нових загроз, що чатують на демократичний світ, і демократії не мають на них гідної відповіді, коливаючись між безтурботністю і непослідовністю:
• міжнародний державний тероризм;
• захоплення заручників як засіб політичного шантажу;
• нетолерантність ісламського інтеґризму;
• схильність третьосвітницьких диктаторів до війни.
Захід, на думку Ревеля, не готовий передовсім до ісламістського виклику, оскільки він взагалі не готовий до жорстких відповідей тоталітарному нахабству. Та й навіть серед громадян власне демократичних країн досить поширеним настроєм є «ненависть до свободи», тож доля демократії завжди має бути предметом піклування і приводом для неослабної пильности. Отже, епоха ідеологічного роззброєння не настане ніколи, і тільки постійна готовність до бою може порятувати демократію, якій досі просто «щастило» на ворогів, що гинули переважно через власну неспроможність.

Автор: Ревель Жан-Франсуа

Відживлення демократії

О книге
Издательство, город Критика, К.
Год издания 2004
Количество страниц 592
Переплёт мягкий
    • 251грн.

  • Код товара: 22518
  • Доступность: В наличии

Другие книги по темам:

демократия

либерализм

Рекомендуемые товары

Демократия и классическая Греция.
Автор: Дэвис Дж. К.

Демократия и классическая Греция.

Книга Дж.Дэвиса посвящена политической истории V-IV вв. до н.э. - наиболее яркого и плодотворного периода греческой истории. Проблемы хозяйственного уклада, общественного устройства, властных отношений в городах-государствах различных регионов Греции обсуждаются в связи с центральным вопросом - вопросом о демократии как той политической форме, которую унаследовал от античного мира современный мир.Книга предназначена для широкого круга читателей...

276грн.

Открытое государство: пути достижения: монография
Автор: Смирнов В.В.\ред.

Открытое государство: пути достижения: монография

Монография подготовлена в Секторе политологических исследований Института государства и права РАН в рамках исследовательского проекта «Открытое государство».Идея и практика открытого государства в настоящей коллективной монографии исследуются на основе теоретико-методологического инструментария и понятийного аппарата юридической политологии. Такой междисциплинарный подход позволил авторам по-новому рассмотреть законодательные и институциональные составляющие открытого государства и прежде всего институты Федерального Собрания и Президента РФ. Особое внимание в книге уделяется выборам, избирательному законодательству, политическим партиям и представительной демократии в целом. Качество такой демократии и открытого государства оцениваются также с точки зрения законодательных и фактических гарантий и процедур доступа граждан к официальной информации. Анализ политических процессов, происходящих на федеральном уровне, дополняется изучением региональной политики. Монография рассчитана на научных работников, аспирантов и студентов вузов, на всех тех, кто интересуется процессами политических преобразований в России и становления в ней новой государственности...

89грн.

Либерализм \пер.2014
Автор: Мизес Л.

Либерализм \пер.2014

Единственное систематическое изложение принципов либерального устройства общества и государства, основ либеральной экономической и внешней политики. Демонстрирует тесную связь между международным миром, частной собственностью, гражданскими правами, свободным рынком и экономическим процветанием. Автору удалось развеять множество сомнений и недоразумений, возникавших при обсуждении социальных и политических проблем, а также касающихся либеральной доктрины. Впервые на немецком языке книга вышла в 1927 г..

309грн.