Документи з українських архівів дають можливість зрозуміти всю ту складну і трагічну ситуацію, в якій опинилися поляки Волині в роки Другої світової війни насамперед з вини свого уряду, який, не рахуючись з прагненням корінного тут українського народу до створення власної державності, віддав наказ боротися за відновлення на цих теренах Речі Посполитої в довоєнних кордонах. Підштовхуваний гітлерівцями і більшовицькими партизанами збройний конфлікт приніс великі жертви обом народам.

Розрахована на всіх, хто хоче глибше пізнати проблеми українсько-польських відносин у роки Другої світової війни.

Автор: Сергійчук Вол.

Поляки на Волині у роки Другої світової війни. Документи з українських архівів і польські публікації

О книге
Издательство, город УВС, К.
Год издания 2003
Количество страниц 576
Переплёт твердый
    • 410грн.

  • Код товара: 20810
  • Доступность: В наличии

Другие книги по темам:

Польша

Украина

Рекомендуемые товары

Українська етнологія: Навч.посібник
Автор: Борисенко

Українська етнологія: Навч.посібник

У посібнику аналізуються теоретичні проблеми української етнології, пов'я­зані з етногенезом українців, формуванням регіональної специфіки тощо. З нових позицій висвітлюється історія розвитку етнологічної науки. Традиційна культура українців — житло, одяг, харчування, звичаї, обряди, вірування — роз­глядаються з урахуванням сучасних соціально-економічних змін.Для студентів, викладачів, науковців, а також усіх, хто цікавиться історією та етнологією. ЗМІСТ Вступне слово (Валентина Борисенко) Розділ  І ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА Україна та проблема індоєвропейської прабатьківщини (Леонід Залізняк) Концепції етногенезу українців (Олександр Гончаров) Історичні та етнічні основи розвитку української нації у XX — на початку XXI ст. (Валерій Капелюшний) Історико-етнографічне районування України (Микола Хоменко) Етнічний склад населення України (Валентина Борисенко) Розділ II З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЕТНОЛОГІЇ (Валентина Борисенко) Накопичення етнографічних знань і становлення науки Розвиток української етнології від другої половини XIX ст. до сьогодні Розділ III ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА Основні галузі господарства і заняття населення (Володимир Горленко) Привласнювальні форми промислів (Алла Дмитренко) Розвиток ремесел (Віктор Пилипенко) Народна архітектура сільських житлових комплексів (Тамара Косміна) Церковна архітектура (Кирило Третяк) Традиційне вбрання (Оксана Косміна) Система харчування та народна кулінарія (Валентина Борисенко) Розділ IV ЗВИЧАЄВО-ПРАВОВА КУЛЬТУРА Система спорідненості (Марина Гримич) Статевовікова стратифікація (Марина Гримич) Сім'я і шлюб (Марина Гримич) Громада і громадський побут (Марина Гримич) Козацька звичаєво-правова культура (Андрій Гурбик) Розділ V СВЯТА І ОБРЯДИ НАРОДНОГО КАЛЕНДАРЯ (Валентина Борисенко) Народний календар зимових свят Зустріч весни Літній цикл народного календаряЗа жнивами — осінь на порозі Народна музика й танці Розділ VI ОБРЯДИ ТА ЗВИЧАЇ В УКРАЇНСЬКІЙ РОДИНІ (Валентина Борисенко) Народження дитини. Обряди перших років життя Дівування й парубкування Традиційне весілля Будівництво хати До останньої межі Культ пращурів Розділ VII НАРОДНІ ВІРУВАННЯ ТА ЗНАННЯ Світоглядні уявлення українців (Марина Гримич) Народні знання (Ірина Колодюк) Вірування в сучасному побутуванні (Валентина Борисенко) ..

1215грн.

Історія Польщі 1795–1990 рр.
Автор: Дильонгова Ганна

Історія Польщі 1795–1990 рр.

Видання має на меті показати історію країни і суспільства впродовж двох важких і складних сторіч, від втрати незалежності наприкінці XV11I сг. до її здобуття 1989 року. Від попередньої історіографії книжка відрізняється тим, що охоплює разом XIX і XX ст. Якщо не рахувати праць, присвячених цілій історії Польщі, історики зосереджувалися зазвичай на окремих епохах: XIX сторіччя, міжвоєнна доба, Друга світова війна, Народна Польща. Зацікавить як науковців, так і широкий загал читачів...

1315грн.